Перелік розробок учасників виставки спеціалізованого обладнання та технологій „Наука-виробництву” (травень 2009 р.)
Відділення загальної біології. Опис експонатів (розробок)
Інститут фізіології рослин і генетики НАН України
Сорт озимої пшениці Фаворитка WinterWheatFavoritka - ОРИГІНАТОР: Інститут фізіології рослин і генетики НАН України, Миронівський інститут пшениці ім. В.М.Ремесла УААН. ЗАНЕСЕНИЙ ДО РЕЄСТРУ СОРТІВ РОСЛИН УКРАЇНИ на 2005 рік для вирощування у поліській та лісостеповій зонах України. БІОЛОГІЧНІ ОЗНАКИ: сорт середньостебловий, інтенсивного типу, середньостиглий. Має високу посухостійкість. ЯКІСТЬ ЗЕРНА: борошномельні та хлібопекарські властивості добрі. Зерно містить 12,5-13,8% білка, 26,7-30,1% сирої клейковини, сила борошна 248-296а.о., об'єм хліба із 100 г борошн 960-1000 мл, загальна оцінка хлібопекарських властивостей 3,6-4,0 бала. Належить до цінних пшениць. ГОСПОДАРСЬКІ ОЗНАКИ: сорт високовро-жайний інтенсивного типу. Забезпечує отримання високих та стабільних по роках урожаїв на різних фонах мінерального живлення. Невибагливий до умов вирощування, попередників і строків сівби, має високу екологічну пластичність.
Сорт озимої пшениці Подолянка WinterWheatPodolanka - ОРИГІНАТОР: Інститут фізіології рослин і генетики НАН України, Миронівський інститут пшениці їм. В.М. Ремесла УААН. ЗАНЕСЕНИЙ ДО РЕЄСТРУ СОРТІВ РОСЛИН УКРАЇНИна 2003 рік для вирощування у поліській, лісостеповій та степовій зонах України на богарі та зрошенні. БІОЛОГІЧНІ ОЗНАКИсорт середньостебловий, інтенсивного типу, середньостиглий. Має високі зимо-посухостійкість, стійкість до обсипання зерна на-віть за перестою, середньо стійкий до виляган-ня та ураження борошнистою росою, бурою лист-ковою іржею, кореневими гнилями. ЯКІСТЬ ЗЕРНА:бо-рошномельні та хлібопекарські властивості відмінні. Зерно містить 13,5-14,7% білка, 28,7-31,5% сирої клейковини, сила борошна 320-410 а. о., об'єм хліба із 100 г борошна 1100-1210 мл, загальна оцінка хлібопекарських властивостей 4,0-4,2 бала. Віднесений до сильних пшениць. ГОСПОДАРСЬКІ ОЗНАКИ:сорт високопродуктивний, універсального типу використання. Забезпечує отримання високих та стабільних по роках урожаїв на різних фонах мінерального живлення. Невибагливий до умов вирощування, попередників і строків сівби, має високу екологічну пластичність.
Сорт озимої пшениці Смуглянка WinterWheatSmuglanka - ОРИГІНАТОР:Інститут фізіології рослин і генетики НАН України, Миронівський інститут пшениці ім. В.М. Ремесла УААН.ЗАНЕСЕНИИ ДО РЕЄСТРУ СОРТІВ РОСЛИН УКРАЇНИна 2004 рік для вирощуван-ня у поліській, лісостеповій та степовій зонах України. БІОЛОГІЧНІ ОЗНАКИсорт короткостебловий, високо ін-тенсивного типу. Середньоранній. Високостійкий до посухи, вилягання, хвороб, проростання та обсипання зерна. Зимостійкість вища середньої. ЯКІСТЬ ЗЕРНА:борошномельні та хлібопекарські властивості добрі й відмінні. Зерно містить 13,0-14,4% білка, 28,9-35,80 % сирої клейковини, сила борошна 328-343 а. о., об'єм хліба із 100 г. борошна 1000-1100 мл, загальна оцінка хлібопекарських якостей 4,0-4,2 бала. Віднесена до сильних пшениць. ГОСПОДАРСЬКІ ОЗНАКИ:сорт для доб-рих господарів. На високому фоні мінерального живлення забезпечує рекордні врожаї. Смуглянка - перший сорт, що за всю історію державного сортовипробування сформував урожай в 114,1 ц/га (Вінницька область, 2002 р.) та 115,2 ц/га (Київська область, 2004 p.).
Сорт озимої пшениці Ятрань 60 WinterWheatYatran 60 - ОРИГІНАТОР:Інститут фізіології рослин і генетики НАН України. ЗАНЕСЕНИЙ ДО РЕЄСТРУ СОРТІВ РОСЛИН УКРАЇ-НИ на 2001 рік для вирощування у поліській, лісостеповій та степовій зонах України. БІОЛОГІЧНІ ОЗНАКИ:сорт короткостебловий, інтенсивного типу, середньоранній. Стійкий до посухи, вилягання. Морозостійкість висока. ЯКІСТЬ ЗЕРНА: борошномельні та хлібопекарські Властивості високі. Зерно містить 13,9-15,8% білка, 28,4-33,6% сирої клейковини, сила борошна 416-538 а. о., об'єм хліба із 100 г борошна 1103-1300 мл, загальна оцінка хлібопекарських якостей 4,1-4,8 бала. Віднесений до сильних пшениць. ГОСПОДАРСЬКІ ОЗНАКИ:сорт високоврожайний, інтенсивного типу.
Сорт озимої пшениці Богдана WinterWheatBogdana - ОРИГІНАТОР:Інститут фізіології рослин і генетики НАН України, Миронівський інститут пшениці ім. В.М. Ремесла УААН. ЗАНЕСЕНИЙ ДО РЕЄСТРУ СОРТІВ РОСЛИН УКРАЇНИна 2006 рік для вирощування у поліській, лісостеповій та степовій зонах України. БІОЛОГІЧНІ ОЗНАКИ:сорт середньостебловий, інтенсивного типу, середньостиглий. Стійкий до вилягання. Морозостій-кість висока. Посухостійкий. Середньостійкий до ураження хворобами. Стійкий до осипання зерна. ЯКІСТЬ ЗЕРНА: борошномельні та хлібопекарські властивості добрі й відмінні. Зерно містить 12,9-14,7% білка, 26,6-32,3% сирої клейковини, сила борошна 242-365 а.о., об'єм хліба із 100 г борошна 830-1110 мл, загальна оцінка хлібопекарських властивостей 4,0-4,5 бала. Відноситься до сильних пшениць. ГОСПОДАРСЬКІ ОЗНАКИ: сорт високоврожайний, інтенсивного типу.
Хлібці з новихсортів озимої пшениці - 5 хлібців, випечених з борошна вищезазначенихсортів озимої пшениці
Гібрид кукурудзи Явір 180 СВ - ОРИГІНАТОР: Інститут фізіології рослин і генетики НАН України, Черкаський інститут агропромислового виробництва УААН. ЗАНЕСЕНИЙ ДО ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ СОРТІВ РОСЛИНпридатних для поширення в Україні з 2006 року і рекомендований для вирощування на зерно і силос в зонах Лісостепу, Степу і Полісся. БІОЛОГІЧНІ ОЗНАКИ:ранньостиглий (ФАО 180). Скорочений вегетаційний період забезпечує дозрівання на сухе зерно в усіх зонах України. ГОСПОДАРСЬКІ ОЗНАКИ: вирізняється стабільним рівнем урожайності. За даними Державного випробування урожай зерна на 19 сортостанціях 17 областей України, що охоплюють зони Степу, Лісостепу та Полісся становить 81,3-118 ц/га. Насінництво гібрида ведеться на стерильній основі.
Гібрид кукурудзи Титан 220 СВ - ОРИГІНАТОР: Інститут фізіології рослин і генетики НАН України, Черкаський інститут агропромислового виробництва УААН. ЗАНЕСЕНИЙ ДО ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ СОРТІВ РОСЛИНпридатних для поширення в Україні з 2000 року і рекомендований для вирощу-вання на зерно і силос в зонах Лісостепу, Степу і Полісся. БІОЛОГІЧНІ ОЗНАКИ:середньоранній (ФАО 220) з вегетаційним періодом від сходів до повної стиглості в зоні Степу - 113, Лісостепу - 116 та Полісся - 120 днів. ГОСПОДАРСЬКІ ОЗНАКИ: гібрид високоврожайний з унікальним поєднанням ранньо-стиглості, екологічної пластичності та високої урожай-ності. У виробничих умовах ПСП агрофірми „Світанок" Васильківського району на площі 320 га та ПСП агрофірми „Перемога” Кагарлицького району Київської області на 100 га отримано по 125-137 ц/га зерна. Гібрид забезпечує одержання сухого зерна в усіх кліматичних зонах України.
Гібрид кукурудзи Нептун СВ - ОРИГІНАТОР: Інститут фізіології рослин і генетики НАН України, Черкаський інститут агропромислового виробництва УААН. ЗАНЕСЕНИЙ ДО ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ СОРТІВ РОСЛИН придатних для поширення в Україні з 1999 року і рекомендований для вирощу-вання на зерно і силос в зонах Лісостепу і Степу. БІОЛОГІЧНІ ОЗНАКИ:середньоранній (ФАО 280) з вегетаційним періодом від сходів до повної стиглості в зоні Степу - 116, в зоні Лісостепу - 122 дні. ГОСПОДАРСЬКІ ОЗНАКИ: гібрид високоврожайний та високопластичний. У виробничих умовах в агрофірмі „Перемога" Кагарлицького району Київської області в 2000 році одержано урожай 154,1 ц/га зерна на площі 167 га. Гібрид забезпечує одержання сухого зерна в усіх кліматичних зонах України.
Гібрид кукурудзи Богун - ОРИГІНАТОР:Інститут фізіології рослин і генетики НАН України, Черкаський інститут агропромислового виробництва УААН. ЗАНЕСЕНИЙ ДО ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ СОРТІВ РОСЛИН придатних для поширення в Україні з 2004 року і рекомендований для вирощування на зерно і силос в зонах Лісостепу, Степу і Полісся. БІОЛОГІЧНІ ОЗНАКИ:середньоранній (ФАО 250). Вегетаційний період від сходів до повної стиглості в зоні Степу - 117, в Лісостепу - 123, в зоні Полісся - 130 днів. ГОСПОДАРСЬКІ ОЗНАКИ: гібрид ідеально адаптований до різних умов вирощування. За даними Державного випробування урожай зерна на 18 сортостанціях 16 областей України, що охоплюють зони Степу, Лісостепу та Полісся становить 84,2-142,0 ц/га. Біологічні властивості гібриду Богун дозволяють ефективно вирощувати його в усіх грунтово-кліматичних зонах України.
Гібрид кукурудзи Комета MB - ОРИГІНАТОР: Інститут фізіології рослин і генетики НАН України, Черкаський інститут агропромислового виробництва УААН. ЗАНЕСЕНИЙ ДО ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ СОРТІВ РОСЛИНпридатних для поширення в Україні на 2002 рік і рекомендований для вирощу-вання на зерно і силос в зонах Степу і Лісостепу. БІОЛОГІЧНІ ОЗНАКИ:середньостиглий (ФАО 300). Вегетаційний період від сходів до повної стиглості в зоні Степу - 119, в зоні Лісостепу -123 дні. ГОСПОДАРСЬКІ ОЗНАКИ:з 2003 року гібрид Комета MB є національним стандартом у групі середньостиглих гібридів. За даними Державного випробування на 18 сортостанціях 15 областей країни урожай зерна становив 91,6-117,4 ц/га. Біологічні властивості гібриду Богун дозволяють ефективно вирощувати його в усіх грунтово-кліматичних зонах України.
Гібрид кукурудзи Аметист - ОРИГІНАТОР:Інститут фізіології рослин і генетики НАН України, Черкаський інститут агропромислового виробництва УААН. ЗАНЕСЕНИЙ ДО ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ СОРТІВ РОСЛИНпридатних для поширення в Україні з 2004 року і рекомендований для вирощу-вання на зерно і силос в зоні Степу. БІОЛОГІЧНІ ОЗНАКИ:пізньостиглий (ФАО 520). Вегетаційний період від сходів до повної стиглості в зоні Степу - 129 днів. ГОСПОДАРСЬКІ ОЗНАКИ:вирізняється стабільним рівнем урожайності. За даними Державного випробування на 5 сортостанціях різних областей України, що охоплюють зону Степу урожай зерна становив 92,1-148,3 ц/га.
Бактеріальні добрива для передпосівної обробки насіння зернових культур - Залежно від ґрунтово-кліматичних умов зменшують витрати мінеральних азотних добрив на 20-30 %, забезпечують надбавку урожаю зерна на 12-18 %, підвищують стійкість рослин до несприятливих умов довкілля.
Інформаційний планшет - Генетичне поліпшення головного хлібного злаку - озимої м’якої пшениці TriticumaestivumL.
Інформаційний планшет - Генетичне поліпшення основної кормової культури - кукурудзи ZeamaysL.
Інформаційний планшет - Вивчення фотосинтезу і продукційного процесу у сільськогосподарських рослин
Інформаційний планшет - Генетичні та біотехнологічні дослідження рослин
Інформаційний планшет - Розробка методів генетичної та кліматичної інженерії культурних рослин
Інститут гідробіології НАН України
Презентація основних фундаментальних та прикладних досліджень Інституту - Презентація основних фундаментальних та прикладних досліджень Інституту
Презентація біотехнологічних розробок Інституту - Презентація біотехнологічних розробок Інституту
Презентація діяльності та розробок окремих наукових підрозділів Інституту - Презентація діяльності та розробок окремих наукових підрозділів Інституту
Інформація про діяльність інституту - Інформація про діяльність інститут. 1 брошура, 2 агітки
Інститут біології південних морів ім. О. О. Ковалевського НАН України
Спосіб меліорації морських прибережних екосистем - Морські ферми, плантації, вписані в систему біогеохімічних процесів, при досягненніпевних масштабів стають керуючою ланкою екобіологічних комплексів, можливості яких реалізуються в таких напрямах: підтримання (поліпшення) гідрохімічного режиму акваторії; збереження біологічного і генетичного різноманіття; розведення, підтримання чисельності рідкісних та зникаючих видів
Технологія промислового культивування мікро водоростей- Ілюстрація промислової технології масового культивування мікро водоростей
Портативний гідробіологічний комплекс Сальпа-М - Новий тип прибора для дослідження біолюминесценції з одночасним вимірюванням температури, гідростатичного тиску, мутності в прибережних водах, фотосинтетичної активної радіації, концентрації хлорофілу «а» в режимі багаторазового вертикального або горизонтального зондування.
Мобільний гідроакустикний комплекс для пошуку струминних газових виходів у водоймах зі всих типів суден - Структура комплексу складається із гідроакустичної антени з універсальним пристроєм для її кріплення на борту судна, ехолота SeaCharter480 DF (фірми LowranceElectronіcs) та персонального комп'ютера з рідером для читання і обробки ехограм.
Шампунь з дезактивуючими властивостями - Виготовлений на основі екстрактів із бурих водоростей, косметичний засіб рекомендовано застосовувати у регіонах з підвищеним вмістом полівалентних металів, в т.ч. радіоактивних
Крем-маска з дезактивуючими властивостями - Виготовлений на основі екстрактів із бурих водоростей, косметичний засіб рекомендовано застосовувати у регіонах з підвищеним вмістом полівалентних металів, в т.ч. радіоактивних
Лікувально-профілактичний продукт на основі бурих водоростей - Натуральна харчова добавка із бурої водорості цистозіри – унікальний природний комплекс життєво важливих органічних речовин, вітамінів і мікроелементів.
«Спіруліна – Екстра»,«Спіруліна йодвмісна», «Спіруліна селенвмісна» - Вітамінно-мінеральні харчові добавки на основі біомаси мікроводорості Spirulinaplatensis (Nordst) Geitl., вирощуваної шляхом керваного фотосинтезу у реакторах відкритого типу. Компенсують вітамінну та мінеральну недостатність, нормалізують обмін речовин, відновлюють діяльність норвово-ендокринної та імунної систем, адаптаційні й компенсаторні властивості організму, сприяють лікуванню захворювань атеросклерозу, цукрового діабету, гіпертонії, щитовидної залози, сповільнюють процеси старіння, виводять радіонукліди і токсичні метали.
Морська фармакологія - Представлені технології отримання біологічно активних речовин з морської сировини для виробництва лікарських препаратів і предметів медичного призначення, а також натурні зразки препаратів і предметів медичного призначення
Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка НАНУ
Сорти кормових, ароматичних та овочевих культур селекції НБС ім. М. М. Гришка - Високопродуктивні, ранньостиглі, невибагливі до умов вирощування сорти занесені до Державного реєстру сортів України
Сорти нетрадиційних і південних плодових культур селекції НБС ім. М. М. Гришка - Нетрадиційні і південні плодові рослини – абрикос, айва, актинідія, алича, кизил, хеномелес. Створені в НБС сорти цих культур занесені до Державного реєстру сортів України, відзначаються високою продуктивністю зимо- і морозостійкістю, чудовими смаковими якостями.
Інтродуценти та сорти квітниково-декоративних рослин, селекції НБС ім. М. М. Гришка - Високо декоративні інтродуценти та сорти квітниково-декоративних рослин, селекції НБС що занесені до Державного реєстру сортів України
Органо-мінеральнідобрива пролонгованої дії «Екотерра» - Універсальні екологічно чисті гранульовані добрива пролонгованої дії, що стимулюють ріст і розвиток рослин, підвищують їх продуктивність, покращують фізико-хімічні, агрохімічні та біологічні показники ґрунтів.
Фітокомпозиції для санації приміщень - Кожна еталонна композиція складається з спеціально підготовлених рослин з високою фітонцидною здатніс-тю щодо патогенних для людини мікроорганізмів.
Перспективні види і форми деревно-кущових рослин для озеленення - Буде представлено найбільш декоративний посадковий матеріал дерев та кущів для озеленення міських територій та присадибних ділянок
Наукова та науково-практична література - В книгах та монографіях висвітлено наукові досягнення та практичні рекомендації з біології та агротехніки рослин.
Дендрологічний парк «Софіївка» НАНУ
Наукові здобутки - “Софіївка” як наукова установа
Виробничі здобутки - “Софіївка” як туристична установа
Наукові здобутки - Парк в навій західній частині “Софіївки”
Посадковий матеріал декоративного розсадника - Декоративні рослини в контейнерах |